Hoppa till sidans innehåll

Utomhus


  Män       Kvinnor    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
100 m Christer Nilsson 11.28 88   Malin Johansson 12.60 2008
100 m manu Anders Faager 10.6 68   Malin Johansson 12.4 2009
200 m Niclas Hesselgren 22.57 2004   Nicole Uddén 25.85 2009
200 m manu Anders Faager 22.1 68   Ann-Charlotte Hesse 25.3 73
400 m Magnus Gustavsson 49.16 92   Nicole Uddén 58.88 2009
400 m manu         Ann-Charlotte Hesse 55.2 73
800 m Conny Wicksell 1.52.8 77   Maria Andersson 2.14.69 81
1000 m Lars Lundqvist 2.30.26 82        
1500 m Håkan Arin 3.52.49 79   Anita Andersson 4.26.14 81
1 eng mile Roland Fridh 4.22.4 80        
3000 m Lars Lundqvist 8.31.85 82   Anita Andersson 9.27.75 81
2 eng miles Bo-Gunnar Josefsson 9.58.06 80        
5 000 m Lars Lundqvist 14.20.12 83   Anita Andersson 17.14.0 86
10 000 m Lars Lundqvist 30.34.27 83   Hanna Lundqvist 44.26.83 2014
Halvmaraton Tony Pölder 1.07.39 86   Maria Andersson 1.17.47 88
Maraton Lars Ydreborg 2.22.12 83   Maria Andersson 2.42.45 89
110 m/100 m häck Torbjörn Stubbe 15.59 86   Sofia Nilsson 15.20 88
400 m häck Niclas Hesselgren 53.94 2005   Julia Knutsson 68.82 2006
400 m häck manu         Sofia Nilsson 64.3 88
3000 m hinder Kenneth Ivarsson 9.13.8 74   Julia Knutsson 15.43.35 2008
Höjd Stefan Karlsson 222 81   Eva-Christine Juberg 160 84
Längd Tobias Lundqvist 6.99 2000   Helene Jonsson 5.37 84
Tresteg Tobias Lundqvist 13.74 2015   Elina Rapp 12.06 2009
Stav Simon Assarsson 475 2011   Amina Fältmars 291 2019
Kula Gunnar Pettersson 14.63 81   Elina Rapp 11.61 2010
Diskus Ingemar Uddeström 48.99 64   Louise Josefsson 31.90 2007
Spjut Boyne Brännström 57.71 99   Karolina Martinsson 41.54 2011
Slägga Åke Nilsson 54.62 88   Sara Samuelsson 36.44 2007
Vikt Åke Nilsson 15.67 92        
Femkamp Kenneth Nilsson 3552 p 72        
Tiokamp/Sjukamp Kenneth Nilsson 6663 p 72   Hanna Lundqvist 1991 p 96
               
               
  P 19       F 19    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
100 m Christer Nilsson 11.33 91   Malin Johansson 12.60 2008
100m manu Anders Faager 11.0 66   Malin Johansson 12.4 2009
200 m Magnus Gustavsson 22.84 90   Malin Johansson 26.44 2008
200 m manu         Ann-Charlotte Hesse 25.3 73
400 m Magnus Gustavsson 49.69 90   Maria Andersson 61.59 80
400 m manu         Ann-Charlotte Hesse 55.2 73
800 m Håkan Arin 1.53.8 75   Anita Andersson 2.15.62 80
1 000 m Gert Karlsson 2.39.32 82        
1 500 m Emil Broman 4.02.05 86   Anita Andersson 4.31.04 80
1 eng mile Fredrik Lundqvist 4.48.40 96        
3 000 m Frederick Karlsson 8.49.25 90   Anita Andersson 9.46.55 80
5 000 m Johan Swärd 15.09.44 90        
10 000m Bo-Gunnar Josefsson 33.41.1 72        
110 m/100 m häck Martin Widfeldt 16.22 95   Sofia Nilsson 15.29 90
300 m häck Hannes Assarsson 44.19 2009   Sofia Nilsson 44.05 90
400 m häck Niclas Hesselgren 55.20 2000        
1 500m hinder Bo-Gunnar Josefsson 4.26.1 71        
2 000m hinder Johan Swärd 5.59.95 90        
3 000m hinder Johan Swärd 9.34.33 90        
Höjd Stefan Karlsson 204 77   Marie Karlsson 155 86
Längd Hans Mehrstam 6.70 64   Elina Rapp 5.19 2012
Tresteg Joakim Sundell 12.92 86   Elina Rapp 11.71 2011
Stav Simon Assarsson 4.67 2010   Sara Liljenström 231 2008
Kula Filip Sörmander 13.38 2019   Elina Rapp 11.50 2011
Diskus Kenneth Nilsson 43.32 67   Louise Josefsson 31.90 2007
Spjut Boyne Brännström 57.71 99   Elma Fältmars 34,29 2019
Slägga  Patrik Flisberg (6.25) 49.32 90   Sara Samuelsson 36.44 2007
               
               
P 17         F 17    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
100 m Christer Nilsson 11.44 89   Natalie Lundborg 12.66 2006
100 m manu Anders Larsson 11.0 75   Malin Johansson 12.66 2007
200 m Magnus Gustavsson 23.02 88   Nicole Uddén 25.85 2009
200 m manu Anders Larsson 22.4 75        
300 m Otto Nilsson 38,61 2018        
400 m Magnus Gustavsson 50.79 88   Nicole Uddén 58.88 2009
400 m manu         Ann-Charlotte Hesse 58.4 71
800 m Håkan Arin 1.54.7 74   Alma Freij 2.20,29 2018
1 000 m Bo-Gunnar Josefsson 2.37.2 69        
1 500 m Håkan Arin 4.06.5 73   Anita Andersson 4.42.07 78
 2 000 m         Hanna Lundqvist 7.39.39 94
3 000 m Emil Broman 9.09.32 85   Anita Andersson 10.01.49 78
5 000 m Fredrik Lundqvist 15.48.26 94   Johanna Åkesson 20.43.71 2007
110 m/100 m häck Otto Nilsson 15,28 2018   Sofia Nilsson 14.64 88
300 m häck Hannes Assarsson 42.50 2008   Sofia Nilsson 44.34 88
1 500 m hinder Bo-Gunnar Josefsson 4.31.4 70        
2 000 m hinder Emil Broman 6.19.61 85        
Höjd Yuan-Zhong Wu 202 2008   Eva-Christine Juberg (600g) 160 81
Längd Otto Nilsson 6.59 2018   Helene Jonsson (4.0kg) 5.37 84
Tresteg Magnus Gustavsson 12.66 87   Elina Rapp 12.06 2009
Stav Otto Nilsson 460 2018   Amina Fältmars 291 2019
Kula Filip Sörmander 14.06 2018   Elina Rapp 14.02 2010
Diskus Jonathan Gunninge 46.11 2013   Gunilla André 30.90 84
Spjut  Tobias Lundqvist (800g) 53.92 97   Karolina Martinsson 40.77* 2012
Spjut  Simon Assarsson (700g) 53.09 2008        
Slägga Hannes Assarsson 44.03 2008   Olivia Fritz 40,47 2018
Tiokamp Otto Nilsson 6136p 2018        
               
               
P 15         F 15    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
80m Christer Nilsson 9.50 87   Sofia Nilsson 11.03 86
80m manu Christer Nilsson 9.3 87   Eva Fasth 10.9 83
200 m Christer Nilsson 22.94 88   Sofia Nilsson 26.72 86
300 m Hannes Assarsson 39.53 2006   Nicole Uddén 42.61 2008
400 m Robin Broholm 56.24 2000   Lisa Rundle 61.06 84
400 m manu Håkan Arin 53.3 72        
600 m         Elina Rapp 1.47.14 2007
800 m Håkan Arin 2.04.2 72   Alma Freij 2.20.60 2017
1 000 m Bo-Gunnar Josefsson 2.47.2 68        
1 500 m Andreas Ydrefors 4.31.20 2003   Maria Andersson 4.44.5 76
2 000 m Andreas Ydrefors 6.01.70 2003   Alma Freij 6.49.72 2016
          Anita o Maria Andersson 10.19.2 76
80 m häck Otto Nilsson 11.69 2016   Sofia Nilsson 12.47 86
300 m häck Hannes Assarsson 43.00 2006   Sofia Nilsson 44.39 87
1 500 m hinder Robin Broholm 4.45.16 2006   Alma Freij 5.21.06 2016
Höjd Martin Widfeldt 183 91   Amina Fältmars 159 2018
Längd Otto Nilsson 6.19 2016   Sofia Nilsson 5.14 87
Tresteg Rickard Lundqvist 11.96 2002   Elina Rapp 11.56 2008
Stav Otto Nilsson 370 2016   Amina Fältmars 290 2018
Kula Filip Sörmander 13.76 2016   Elina Rapp 12.41 2008
Diskus Jonathan Gunninge 46.15 2011   Lisa Nilsson 31.03 2017
Spjut Otto Nilsson 46.57 2016   Karolina Martinsson (600g) 41.54 2011
          Elma Fältmars (500g) 29.95 2014
Slägga Kalle Härlebo 38.94 2008   Olivia Fritz 33.80 2016
Åttakamp Otto Nilsson 4577 2016   Elina Rapp 4 272p 2008
               
               
P 13         F 13    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Rasmus Eriksson 8.50 2016   Nicole Uddén 8.63 2005
60m manu Christer Nilsson 7.9 86   Karin Adolfsson 8.3 88
200m Kalle Härlebo 26.31 2006   Nicole Uddén 27.74 2006
600m Kalle Härlebo 1.34.84 2006   Alma Freij 1.47.83 2015
800m Peter Johansson 2.16.51 94   Christina Jonsson 2.25.99 85
1 500 m Hannes Assarsson 4.51.58 2004   Christina Jonsson 5.17.3 84
2 000m Martin Lundqvist 6.47.93 2003   Hanna Lundqvist 7.53.48 91
60 m häck Mattias Johansson 10.20 2006   Elina Rapp 9.82 2006
200m häck  Olof Freij 33.63 2015   Moa Sandstedt 32.86 2015
Höjd Peter Johansson 163 94   Karolina Martinsson 152 2009
Längd Magnus Gustavsson 5.31 84   Nicole Uddén 5.01 2006
Tresteg Viktor Josefsson 10.59 2004   Elina Rapp 10.23 2006
Stav Simon Assarsson 246 2004   Amina Fältmars 260 2016
Kula Kalle Härlebo 11.76 2006   Tilda Hultin 14.06 2010
Diskus Jonathan Gunninge 37.69 2009   Claudia Schultz 30.84 2013
Spjut Otto Nilsson 37.01 2014   Karolina Martinsson 32.84 2009
Slägga Simon Assarsson 29.89 2004   Amanda Liljenström 33.22 2005
Boll Peter Johansson 50.21 93   Karolina Martinsson 43.37 2009
Femkamp Kalle Härlebo 4517 p 2006   Karolina Martinsson 4685p 2009
               
               
P 11         F 11    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60 m Mattias Johansson 8.94 2004   Joella Ntumba 8.85 2011
60 m manu         Linn Johansson 8.6 2000
200 m Erik Sethsson 30.35 2018   Linda Lauermann 30.86 2009
200 m manu         Alma Freij 30.1 2013
300 m         Tuva Sörmander 58.23 2015
400m Erik Sethsson 68,66 2018   Lisa Rapp 80.83 2010
600 m Erik Freij 1.46.36 2017   Linda Lauermann 1.57.24 2009
800 m John Belfrage 2.34.83 88   Christina Jonsson 2.42.58 83
1500m Erik Sethsson 5.53,17 2018   Alma Freij 5.47.3 2013
60 m häck Erik Freij 11.36 2017   Karolina Martinsson 10.81 2007
60m häck man Hans Andersson 11.0 81        
Höjd Erik Freij 145 2017   Amina Fältmars 141 2014
Längd Erik Freij 4.64 2017   Helene Jonsson 4.28 79
          Linda Lauermann 4.28 2009
Tresteg Mattias Johansson 9.16 2004   Linda Lauermann 9.21 2009
Stav Torsten Åhman 175 71        
Kula Mattias Gustavsson 12.01 2002   Karolina Martinsson 8.35 2007
Diskus Peter Öhling 22.22 86   Ellen Adolfsson 19.78 2017
Spjut Tobias Lundqvist 29.84 91   Karolina Martinsson 26.64 2007
Slägga Otto Nilsson 22.85 2012   Karolina Martinsson 22.46 2007
Boll Mattias Gustavsson 45.84 2002   Karolina Martinsson 30.48 2007
Trekamp         Linn Johansson 1812 p 2000
Femkamp Mattias Johansson 2973 p 2004   Ellen Adolfsson 2614 p 2017
               
               
P 9         F 9    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60 m  Mattias Gustavsson 8.99 2000   Linda Lauermann 9.64 2007
200 m Erik Freij 32.43 2015   Tova Runbom-Johannesson 33.69 2015
300 m Erik Sethsson 54.37 2016   Tova Runbom-Johannesson 61.20 2015
400m Erik Sethsson 73.6390 2016   Tova Runbom-Johannesson 86.80 2015
600 m Erik Sethsson 1.57.58 2016   Tova Runbom-Johannesson 2.10.93 2015
800 m Martin Lundqvist 2.49.91 99   Christina Jonsson 2.55.9 81
1500m Erik Freij 6.15.87 2015        
60m häck         Amina Fältmars 14.28 2012
Höjd Mattias Gustavsson 117 2000   Matilda Axelsson 115 2004
Längd Mattias Gustavsson 4.08 2000   Helene Jonsson 3.78 77
Kula Mattias Gustavsson 8.43 2000   Malin Eriksson 6.45 85
Diskus Alvin Bergkvist 14.73 2013   Malin Eriksson 12.22 85
Spjut Peter Öhling 20.54 84   Emma Jonsson 15.06 94
Boll Mattias Gustavsson 38.72 2000   Tilda Hultin 22.39 2006
Uppdaterad: 05 JAN 2018 11:02 Skribent: Anna Nero Nordmark
Epost: Adressen Gömd



IK Sisu på Facebook!

 

IK Sisulogga

 

  

 

 

  

Postadress:
IK Sisu - Friidrott
Centralgatan 26 D
57141 Nässjö

Kontakt:
Tel: 0738430925
E-post: This is a mailto link

Se all info