Hoppa till sidans innehåll

Inomhus - 19


P  19     2x30m   F  19      2x30m
             
8.1  Christer Nilsson-73 92   10.2 Josefin Jonasson-74 92
9.1 Christian Hermansson-80 98        
9.2 Jens Clausén-70 88        
9.2 Peter Fritz-74 93        
9.2 John Belfrage-77 98        
             
             
P  19     60m  el   F  19      60m  el
             
7.17 Christer Nilsson-73 92   8.09 Malin Johansson-90 2008
7.31 Simon Assarsson-91 2009   8.51 Amanda Arin-88 2006
7.39 Otto Nilsson-01 2019   8.54 Gull-Britt Andersson-59 77
7.45 Magnus Gustavsson-71 90   8.82 Linda Beckius-90 2008
7.49 Erik Östergren-93 2010        
7.51 Mattias Odensten-68 86        
7.62 Joakim Sundell-68 86        
7.75 Tomas Lundvall-71 89        
7.77 Yuan-Zhong Wu-91 2010        
7.79 Erik Ederwall-87 2005        
             
             
P  19     60m   manu   F  19     60m  manu
             
7.1 Christer Nilsson-73 92   8.2 Gull-Britt Andersson-59 77
7.2 Otto Nilsson-73 2019   8.6 Linda Beckius-90 2008
7.4 Mats Trägårdh-68 86        
7.5 Mattias Odensten-68 86        
7.7 Stefan Fritz-68 86        
7.8  Christofer Brödje-67     85        
             
P  19      200m  el   F  19      200m  el
             
23.62 Christer Nilsson-73 91   27.00 Malin Johansson-90 2009
23.81 Magnus Gustavsson-71 90        
             
             
P  19     400m  el   F 19   400m  el
             
51.91 Emil Broman-68 87   66.21 Malin Johansson-90 2008
52.44 Magnus Gustavsson-71 89        
53.51 Erik Ederwall-87 2005        
55.60 Hannes Assarsson-91 2009        
             
             
P  19      800m        
             
1.58.50 Emil Broman-68 87        
2.05.43 Martin Lundqvist-90 2009        
2.07.98 Erik Ederwall-87 2005        
2.11.4 Gunnar Haeffler-68 86        
2.16.24 Hannes Assarsson-91 2009        
2.47.7 Jens Clausén-70 88        
             
             
P  19      1500m        
             
4.15.71 Emil Broman-68 87        
4.16 Martin Lundqvist-90 2009        
5.09.12 Mattias Andersson-90 2008        
             
             
P 19   3000m        
             
10.02.69 Hannes Ottosson-96 2015        
             
             
 P 19  60 m häck       F  19     60m  Häck  el
             
 9.05  Otto Nilsson-01  2019   10.34 Amanda Arin-88 2006
        10.50 Marie Karlsson-68 86
             
             
P  19     St.Längd   F  19  St.längd
             
2.88 Yuan-Zhong Wu-91 2009   2.33 Linda Beckius-90 2009
2.86 Christer Nilsson-73 92   2.18 Julia Knutsson-90 2009
2.69 John Belfrage-77 95   2.17 Malin Johansson-90 2009
2.62 Christian Hermansson-80 98   2.14 Lisa Ylenfors-91 2009
2.55 Hannes Assarsson-91 2009        
2.48 Jens Clausén-70 88        
2.39 Peter Fritz-74 93        
2.28 Markus Ederwall-88 2006        
             
             
P  19    Längd   F  19     Längd
             
6.67 Otto Nilsson-01 2019   4.93 Linda Beckius-90 2008
6.30 Ola Kling.52 70        
6.11 Erik Östergren-93 2011        
6.05 Tobias Lundqvist-80 98        
6.02 Joakim Sundell-68 86        
5.78 Mats Trägårdh-68 86        
5.47 Stefan Fritz-68 86        
5.37 Mattias Odensten-68 86        
5.20   Christian  Hermansson-80      98        
             
P  19     Höjd   F   19      Höjd
             
201 Yuan-Zhong Wu-91 2010   120 Johanna Liljenström-88 2006
185 Stefan Karlsson-58 76        
179 Otto Nilsson-01 2019        
160 Christian Hermansson-80 98        
139 Markus Ederwall-88   2006        
             
P  19     St.Tresteg        
             
8.16 John Belfrage-77 95        
6.73 Markus Ederwall-88 2006        
             
             
P  19      Tresteg   F  19      Tresteg
             
11.96 Yuan-Zhong Wu-91 2009   11.68 Elina Rapp-93 2011
11.41 Christian Hermansson-80 98   11.06 Linda Beckius-90 2008
             
             
P  19       Stav    F 19 Vikt   
             
456 Simon Assarsson-91 2010    8.91  Olivia Fritz-01 2019 
400 Oskar Jönsson-84 2003        
320 Niklas Flisberg-71 89        
             
              
P  19      Kula   6.0kg   F  19    Kula  4.0kg
             
11.59 Otto Nilsson-01 2019   12.25 Elina Rapp-93 2011
  8.44  Markus Ederwall-88   2006   9.93 Malin Johansson-90 2009
        7.88 Julia Knutsson-90 2008
        7.27 Olivia Fritz-01 2019
        7.01 Linda Beckius-90 2008

                                                                                        5.60      Emelie Jonsson-90 2008      

Uppdaterad: 22 JUL 2016 17:42 Skribent: Anna Nero Nordmark
Epost: Adressen Gömd



IK Sisu på Facebook!

 

IK Sisulogga

 

  

 

 

  

Postadress:
IK Sisu - Friidrott
Centralgatan 26 D
57141 Nässjö

Kontakt:
Tel: 0738430925
E-post: This is a mailto link

Se all info