Hoppa till sidans innehåll

Inomhus


  Män       Kvinnor    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Christer Nilsson 7.17 92   Natalie Lundborg 7.99 2006
200m Niclas Hesselgren 22.74 2004   Malin Johansson 27.00 2009
400m Niclas Hesselgren 50.09 2005   Nicole Uddén 63.08 2009
800m Niclas Hesselgren 1.58.06 2004   Christina Jonsson 2.28.27 86
1000m         Alma Freij 3.06.71 2017
1500m Martin Lundqvist 4.02.11 2016   Alma Freij 4.58.15 2018
3000m Martin Lundqvist 8.38.05 2016   Hanna Lundqvist 12.28.86 2015
60m Häck Mikael Johansson 9.80 2004   Amanda Arin 10.34 2006
Längd Otto Nilsson 6.67 2019   Linda Beckius 5.11 2005
Höjd Stefan Karlsson 221 81   Emma Hansson 159 2010
Tresteg Peter Fredriksson 13.17 2004   Elina Rapp 12.11 2010
  Tobias Lundqvist 13.17 2017        
Stav Simon Assarsson 466 2011   Amina Fältmars 280 2019
               
Kula Gunnar Pettersson 13.79 81   Elina Rapp 12.25 2011
Vikt Mikael Hernberg 11.78

 2020

 

   Olivia Fritz  8.91 2019 
Sjukamp Simon Assarsson 3489 2011        
               
               
  P 19       F 19    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Christer Nilsson 7.17 92   Malin Johansson 8.09 2008
200m Christer Nilsson 23.62 91   Malin Johansson 27.00 2009
400m Emil Broman 51.91 87   Malin Johansson 66.21 2008
800m Emil Broman 1.58.50 87        
1500m Emil Broman 4.15.71 87        
3000m Hannes Ottosson 10.02.69 2015        
60m Häck  Otto Nilsson  9.05 2019    Amanda Arin 10.34 2006
Längd Otto Nilsson 6.67 2019   Linda Beckius 4.93 2008
Höjd Yuan-Zhong Wu 201 2010   Elma Fältmars 141 2017
Tresteg Yuan-Zhong Wu 11.96 2009   Elina Rapp 11.68 2011
Stav Simon Assarsson 456 2010        
Kula Otto Nilsson 11.59 2019   Elina Rapp 12.25 2011
 Vikt          Olivia Fritz  8.91  2019
               
  P 17       F  17    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Christer Nilsson 7.32 89   Natalie Lundborg 7.99 2006
200m Christer Nilsson 23.48 89   Natalie Lundborg 27.54 2006
400m Hannes Assarsson 55.18 2008   Nicole Uddén 63.08 2009
600m         Elina Rapp 1.51.00 2009
800m Andreas Ydrefors 2.07.38 2005        
1500m Andreas Ydrefors 4.23.47 2005    Alma Freij  4.58.15  2018
3000m Andreas Ydrefors 9.39.56 2005        
60m Häck Otto Nilsson 8.73 2018   Sofia Nilsson 9.40 88
Längd Otto Nilsson 6.43 2018   Nicole Uddén 5.10 2009
Höjd Yuan-Zhong Wu 190 2008   Emma Hansson 159 2010
Tresteg Yuan-Zhong Wu 11.89 2008   Elina Rapp 12.11 2010
Stav Otto Nilsson 446 2018   Amina Fältmars 280 2019
Kula Jonathan Gunninge 12.61 2011   Elina Rapp 14.03 2010
Vikt 12kg Simon Assarsson 9.79 2007        
Sjukamp/Femkamp Otto Nilsson 4345 2017   Elina Rapp 3135 2009
               
               
  P 15       F 15    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Christer Nilsson 7.23 88   Natalie Lundborg 8.17 2004
200m Christer Nilsson 23.91 88   Natalie Lundborg 27.28 2004
600m Kalle Härlebo 1.35.97 2008   Elina Rapp 1.48.13 2007
800m Robin Broholm 2.15.46 2000   Christina Jonsson 2.28.27 86
1000m Hannes Assarsson 2.55.12 2006   Alma Freij 3.06.71 2017
1500m Robin Broholm 4.43.55 98        
3000m Robin Broholm 11.14.48 2000        
60m Häck Joakim Sundell 9.71 83   Karolina Martinsson 9.54 2011
Längd Christer Nilsson 5.95 88   Linda Beckius 5.11 2005
Höjd Otto Nilsson 177 2016   Elina Rapp 156 2008
          Karolina Martinsson 156 2011
Tresteg Erik Östergren 11.76 2008   Elina Rapp 11.27 2007
Stav Simon Assarsson 316 2006   Amina Fältmars 260 2018
Kula Jonathan Gunninge 12.02 2011   Karolina Martinsson 11.57 2010
Sjukamp/Femkamp Kalle Härlebo 2948 2008   Elina Rapp 3082 2007
               
               
  P 13       F 13    
               
Gren Namn Resultat År   Namn Resultat År
               
60m Magnus Gustavsson 8.44 84   Nicole Uddén 8.43 2006
200m Olof Freij 27.67 2016   Nicole Uddén 28.29 2006
600m Erik Sethsson 1.54.91 2019   Emeli Bülow 2.06.25 98
800m Erik Freij 2.22.27 2019   Alma Freij 2.34.02 2015
1000m Mikael Såhlin 3.25.1 85        
1500m  Erik Freij 5.16.46   2018   Alma Freij 5.46.55 2015
60m Häck Arvid Höglund 10.57 90   Karolina Martinsson 10.26 2008
Längd Joakim Sundell 4.91 86   Nicole Uddén 4.96 2006
Höjd Martin Widfeldt 161 89   Amina Fältmars 147 2015
Tresteg Mattias Johansson 9.63 2006   Nicole Uddén 10.16 2006
Stav Jesper Enlund 180 2009   Karolina Martinsson 250 2009
Kula Kalle Härlebo 10.83 2006   Nicole Uddén 11.13 2006
Fyrkamp  Erik Sethsson  2531  2019   Amina Fältmars 3193p 2016
               
               
Uppdaterad: 15 APR 2018 12:55 Skribent: Anna Nero Nordmark
E-post: Adressen Gömd



IK Sisu på Facebook!

 

 

2021 sponsras

IK Sisus ungdomsstyrelse

av 

 

  

Postadress:
IK Sisu - Friidrott
Skogsvallen 3
57141 Nässjö

Kontakt:
Tel: 0738430925
E-post: This is a mailto link

Se all info